Archive for Μάρτιος, 2023

Την Δευτέρα 20-3-2023, εκπαιδευόμενοι και εκπαιδευτικοί του Σχολείου Δεύτερης Ευκαιρίας (ΣΔΕ) Καρδίτσας  παρακολούθησαν  την θεατρική παράσταση «Δεσποινίς ετών 39» των Αλέκου Σακελλάριου-Χρήστου Γιαννακόπουλου, από τη Θεατρική Σκηνή «Ανοιχτά Πανιά» Δήμου Σαρωνικού. Η παράσταση παρουσιάστηκε στο κοινό στα πλαίσια του 38ου Πανελλήνιου Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου Καρδίτσας, έναν θεσμό ιδιαίτερα σημαντικό που γίνεται κάθε χρόνο στην πόλη μας. Το φεστιβάλ διοργανώνεται με ευθύνη της Ένωσης Πολιτιστικών Συλλόγων από 16 ως 25 Μαρτίου 2022 και φέτος είναι αφιερωμένο στον Γιώργο Τσιγγόπουλο που έφυγε από τη ζωή τον περασμένο Νοέμβριο (μέλος του Δ.Σ. της Ένωσης Πολιτιστικών Συλλόγων επί σειρά ετών).